حاج قاسم سلیمانی؛ سردار صلح جهانی

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، مالک شریعتی طی یادداشتی در روزنامه قدس نوشت: هوالحکیم – روز شنبه حیدر العبادی نخست وزیر عراق، یک روز را تعطیل رسمی و روز جشن مردم عراق تعیین کرد چراکه نیروهای ارتش و بسیج مردمی عراق موفق شدند با کنترل کامل مناطق مرزی عراق و سوریه از شمال شهر القائم تا جنوب شهر سنجار پایان رسمی جنگ علیه داعش در عراق را اعلام نمایند. این خبر خوب پس از آن بیان شد که سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه چندی قبل پایان رسمی حکومت خودخوانده داعش در منطقه عراق و سوریه را در نامه ای به محضر رهبرانقلاب اسلامی تبریک گفته بود و اکنون بقایای نحس آنها در عراق پاکسازی شد و ان شاءالله به زودی در سوریه نیز رخ خواهد داد.
بر کسی پوشیده نیست که اگر همکاری و همت جمهوری اسلامی ایران و خونهای پاک شهدای مدافع حرم نبود هرگز چنین موفقیتی در عراق و سوریه به دست نمی آمد و شر تروریستهای دست ساز اسرائیل خبیث و مورد حمایت آمریکای جنایتکار به این زودی ها از سر مردم منطقه کم نمی شد. فرمانده محوری ایران در میدان این عملیات، کسی نبود جز سردار حاج قاسم سلیمانی که توانست هم در بخش نظامی به طراحی متعدد عملیات بپردازد و هم در بخش مذاکراتی، نیروهای روسی را متقاعد به همراهی با ایده های اصلی ایران در مناطق عملیاتی نماید.

مثل معروفی هست که می گوید برای ایجاد صلح همه طرفها باید صلح کنند اما جنگ و درگیری را تنها یک طرف ماجرا می تواند آغاز کند و ادامه دهد و صلح طلبی بقیه کافی نیست؛ در معرکه شش سال اخیر منطقه، داعش آن طرفی بود که درگیری، حمله و خشونت را آغاز کرد و اساسا اعتقادی به توقف جنگ نداشت و طبق اعلامیه های رسمی منتشر شده خود بنا داشت کل کشورهای اسلامی از سوریه تا مصر و از ایران تا لبنان را تحت سیطره خود درآورد.
با چنین حریف لجوج و خشنی که جز زبان اسلحه نمی فهمد چه باید کرد؟ “قاتلوهم حتی لاتکون فتنه”؛ باید او را با زور سلاح و نیروی مقاومت مومنانه، وادار به تسلیم کرد تا بتوان صلح را به منطقه بازگرداند و سردارسلیمانی دقیقا چنین کرد. هدف او ایجاد ثبات و آرامش در منطقه و نجات چندین میلیون نفر ملت مسلمان از دست تروریستهای سفاک و مزدور دشمنان اسلام بود که به خواست خدا و به برکت خون شهدا محقق شد.

 امروز اگر در دنیا به جای جایزه مضحک صلح نوبل، نهادی مستقل و مردمی برای شناسایی و معرفی برترین صلح بانان جهان وجود داشت قطعا سردار قاسم سلیمانی باید به عنوان سردارصلح جهان معرفی و از او در مجامع جهانی تجلیل می شد؛ همانگونه که در پاسخ رهبرانقلاب به نامه این سردار شجاع آمده است: «شما با متلاشی ساختن این توده‌ی سرطانی و مهلک، نه فقط به کشورهای منطقه و به جهان اسلام بلکه به همه‌ی ملّتها و به بشریّت خدمتی بزرگ کردید.»

 

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *